Pokoje gościnne "Willa Dana" i Gabinet                  Odnowy Biologicznej "Exclusive"


     

Pokoje Gościnne

     

Gabinet "EXLUSIVE"

Gabinet kosmetyczny

Mikrodermabrazja

Oczyszczanie skóry jest bardzo istotnym zabiegiem pielęgnacyjnym i pełni wiele funkcji. W codziennej pielęgnacji stosuje się łagodne metody oczyszczania. Natomiast przed wieloetapowymi intensywnymi procedurami kosmetycznymi skóra wymaga bardziej efektywnych i głębszych zabiegów. Jednym z nich jest mikrodermabrazja, która działa na zasadzie peelingu mechanicznego. Nie tylko skutecznie oczyszcza skórę, ale również pobudza procesy regeneracyjne.

Oczyszczanie skóry

Oczyszczanie ma na celu przygotowanie skóry do dalszych etapów zabiegu pielęgnacyjnego, zwiększenie chłonności skóry na substancje aktywne i pobudzenie procesów regeneracyjnych. Metodę oczyszczania dobiera się w zależności od stanu skóry, celu wykonywania zabiegu, pory dnia lub roku i ewentualnie innych czynników zależnych od otoczenia mających wpływ na stan skóry. Pełny zabieg oczyszczania składa się z kilku etapów, a do każdego dobiera się odpowiedni preparat. W trakcie oczyszczania z powierzchni skóry usuwane są resztki wydzielin gruczołów skórnych (łój, pot), zrogowaciałe komórki naskórka oraz zanieczyszczenia w postaci brudu, pyłu, mikroorganizmów, resztek makijażu i innych kosmetyków.

Środki oczyszczające dzielą się na emulsje na bazie wody, preparaty na bazie oleju i peelingi. Zwykła ciepła woda wystarcza do usunięcia cząsteczek hydrofilowych, tj. rozpuszczalnych w wodzie. Należą do nich np. pot i rozpuszczalny w wodzie tusz do rzęs. Substancje lipofilowe, do których należą cienie, pomadki, łój skórny, są trudniejsze do usunięcia. Usuwa się je poprzez emulgowanie mieszaniną detergentu i wody lub adsorpcję olejkami i płatkami kosmetycznymi.

Do oczyszczania głębokiego wykorzystuje się bardziej agresywne metody, które usuwają również powierzchowne warstwy zrogowaciałego naskórka. Choć ich mechanizm działania oraz wskazania mogą się różnić, to cel aplikacji jest podobny – usunięcie powierzchownej warstwy naskórka. Grupa tych zabiegów określana jest nazwą peelingi, od angielskiego słowa peel - złuszczać. Wyróżnia się tutaj następujące rodzaje zabiegów:

Peeling mechaniczny, tzw. scrub (ang. szorować, czyścić) to kosmetyk zawierający drobinki ścierające, które podczas masażu palcami lub specjalną szczotką zdzierają powierzchowną warstwę naskórka. Odmianą tego peelingu jest dermabrazja i mikrodermabrazja, do wykonania których wykorzystuje się aparaty kosmetyczne.
Peeling enzymatyczny polega na stosowaniu enzymów trawiennych pochodzenia zwierzęcego (trypsyna, pepsyna) lub roślinnego (bromelaina, papaina). Preparaty z enzymami złuszczają zewnętrzną warstwę naskórka poprzez trawienie tłuszczy i białek oraz usuwanie spoiwa międzykomórkowego.
Peeling chemiczny wykorzystuje substancje o silnym działaniu takie jak fenol, kwas salicylowy, kwas glikolowy, kwasy owocowe (AHA). Ze względu możliwość wystąpienia działań niepożądanych część z tych zabiegów może być wykonywana tylko pod kontrolą lekarza.
Peeling fizyczny do złuszczania naskórka wykorzystuje lasery wysokoenergetyczne lub krioterapię, tj. ciekły azot. Podczas zabiegu następuje denaturacja powierzchownej warstwy tkanek, a następnie jej złuszczenie.
Mikrodermabrazja należy do trzeciej generacji systemów wykorzystujących mechaniczne pokonanie bariery warstwy rogowej w celu ułatwienia przezskórnej penetracji makromolekuł. W tej grupie oprócz mikrodermabrazji wymienia się termoablację laserową, elektroporację, ultrasonografię kawitacyjną oraz mikroigły. Obecnie trwają badania kliniczne nad szerszym wykorzystaniem mikrodermabrazji jako bezpiecznej metody przezskórnego podawania szczepionek oraz leków stosowanych w chorobach przewlekłych.

Cennik gabinetu

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy

Oczyszczanie twarzy 150,00 zł
Oczyszczanie młodzieżowe twarzy 130,00 zł
Oczyszczanie pleców 100,00 zł
Masaż twarzy, szyi i dekoltu 40,00 zł
Masaż twarzy z nawilżaniem 45,00 zł
Maski lecznicze na twarz do 100,00 zł
Maski na twarz, szyję, dekolt od 100,00 zł
Ultradźwięki z ampułką 50,00 zł
Zabieg napinająco -odżywczy na biust i dekolt 100,00 zł
Mikrodermabrazja diamentowa 120,00 zł
Terapia mikroigłowa + roller 200,00 zł
   
HENNA  
Henna pełna 30,00 zł
Henna na brwi i rzęsy 25,00 zł
Henna na brwi + regulacja 25,00 zł
Henna na rzęsy + regulacja 20,00 zł
Henna brwi 15,00 zł
Henna rzęs 15,00 zł
Regulacja brwi 15,00 zł
Cover Lashes 45,00 zł
z henną na brwi i regulacją 60,00 zł
   
PRZEDŁUŻANIE RZĘS kępki 45,00 zł
   
MAKIJAŻ Ślubny 80,00 zł
Makijaż Sylwestrowy 70,00 zł
Makijaż Okolicznościowy 50,00 zł
   
Detox 30,00 zł
   
DEPILACJA WOSKIEM  
Całe nogi 80,00 zł
Łydki i bikini 60,00 zł
Łydki 35,00 - 45,00 zł
Bikini i bikini głębokie 35,00 - 50,00 zł
Pachy 30,00 zł
Ręce 40,00 zł
Twarz (wąs + broda, szyja) 25,00 zł
Wąsik 15,00 zł
Plecy 40,00 zł

Pokoje gościnne "Willa Dana" i Gabinet Odnowy Biologicznej "Exclusive"

nocowanie

gabinety kosmetyczne

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce cookies.